NEMAČKA OSVETILA SRBIJU! Panceri arhivirali Dance, čeka nas veliki derbi u četvrtfinalu Evropskog prvenstva?
Kai Haverc, Foto: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia

pobeda domaćina

Uzbudljiva utakmica u Dortmundu

Fudbalska reprezentacija Nemačke, domaćin ovogodišnjeg Evropskog prvenstva, plasirala se u četvrtfinale pobedom nad selekcijom Danske - 2:0.

Pobednosne golove za "pancere" na ovoj utakmici postigli su Kai Haverc sa bele tačke u 53. minutu i Džamal Musijala u 68. minutu drugog poluvremena.

Tragičar na meču koji je odigran u Dortmund bio je štoper Danske Kristijan Andersen. Poništen mu je gol pri rezutatu 0:0 zbog ofsajda, a zatim je igrao rukom i Nemcima doneo penal.

01:04

Navijaci beze sa tribina, pada grad

Meč je u jednom momentu prekinut zbog vremenskih nepogoda.

Nemci su tako osvetili reprezentaciju Srbije koja je sa Dancima odigrala 0:0 u grupi "C" i ostala bez plasmana u osminu finala.

Prethodno, mesto među osam najboljih izborila je i Švajcarska pobedom od 2:0 nad, sada već bivšim šampionom Evrope od pre tri godine, selekcijom Italije.

Nemačka će u borbi za polufinale odmeriti snage sa boljim iz duela Španija - Gruzija (nedelja 21 čas).